Dar kartą apie tai, kas yra Endobiogenika ir kuo ypatingas šis metodas?

Oficialiuose teisės aktuose yra įtvirtintas šis apibrėžimas: „Endobiogenika – diagnostikos ir sveikatinimo metodas, kai pagal funkcijų biologijos indeksus ir kūno apžiūros duomenis bei anamnezę, įvertinama paciento sveikatos būklė (organizmo disbalansas) ir įvairiais endobiogenikos produktais, mityba, rekomenduojamu fiziniu aktyvumu bei darbo ir poilsio režimu siekiama atkurti ar palaikyti organizmo homeostazę.”

Kas yra Endobiogenika? Kai kurie mokslininkai, endobiogeniką vadina mokslo ir filosofijos sinteze dėl ypatingos endobiogenikos savybės – matyti žmogų kaip visumą. Endobiogenika neredukuoja žmogaus iki organų, molekulių ir jo biochemijos, o mato žmogų kaip visų žmogaus viduje vykstančių procesų išraišką.

Endobiogenikos metodas tuo ir ypatingas, kad jis nesiremia vien išorine apžiūra ar anamneze. Tai holistinis metodas, nagrinėjantis zmogų, kaip VISUMĄ, teikiantis pirmenybę neuroendokrininė reguliacijai – nervų sistemos ir hormonų analizei. Stebimas ne hormonų kiekis, o hormonų aktyvumas ir santykis tarp hormonų (kuris hormonas vyrauja, kuris turi poveikį organizmui) ir ne KIEK, o KAIP veikia hormonai. Funkcijų biologijos indeksai ir jų apskaičiavimas – moksliškai patentuotas metodas, skirtas kraujo tyrimų analizei.

Endobiogenikos metodas leidžia įvertinti kiekvieno organizmo individualumą, todėl specialistams yra lengviau suprasti ligų ir susirgimų priežastis bei pritaikyti tinkamiausią gydymą.

Dar daugiau apie tai, kas yra Endobiogenika ir atsakymus į kitus aktualius klausimus žiūrėkite mūsų video įraše, darytame Instagram kanale 2023 sausio 6 dieną kartu su šeimos gydytoja ir endobiogenikos specialiste Yuliya Asovskaja ir Endobiogenikos instituto vadove Gintare Jarašiūne.