Kas atsitiktų, jei visa avalynė būtų gaminama tik vieno dydžio? Laimingieji, kam ji tiktų, vaikščiotų ir nesuktų sau galvos, kiti gi – arba šlepsėtų, vis pamesdami tai vieną, tai kitą batą, arba, kaip pasakų undinėlė, su kiekvienu žingsniu išgyventų per ankšto apavo keliamą skausmą. Matyt atsirastų ir tokių, kurie nuspręstų sau kurpes pasigaminti patys, vaikščiotų basi arba gal bandytų pritaikyti girdėtus batų mažinimo arba tampymo būdus. Žinoma, būtų ir tokių, kurie susirastų profesionalų batsiuvį, kad šis pasiūtų tinkančius batus, kartu su juo aptartų, koks batų modelis pagal gyvenimo būdą būtų tinkamiausias, o pasiūtus batus atidžiai prižiūrėtų, kaip rekomendavo meistras.

Šis vaizdingas palyginimas puikiai tinka apibūdinti ir dabartinei medicinai, kai mūsų sveikatą tarsi bandoma „užmauti ant vieno kurpaliaus“ ir visiems taikyti tą patį gydymą. Tačiau šiandien, kai pagaliau pripažįstamas kiekvieno iš mūsų unikalumas, medicina taip pat turėtų integruoti pažangiausius mokslo atradimus ir orientuotis į kiekvieno žmogaus fiziologijos savitumą. Individualizuotos medicinos, arba endobiogenikos, pagrindas yra reikšmingas suvokimas, kad žmogaus kūnas gyvuoja kaip įvairių sistemų – endokrininės, virškinimo, nervų, judėjimo sistemų – vienis, o gerą sveikatą ir savijautą gali užtikrinti tik darni visų organizmo funkcijų sąveika.

Individualizuota medicina – tai ir gydymo strategija, pritaikyta konkrečiam asmeniui. Įprastos medicinos atstovui atspirties taškas – liga ir jos simptomai, o individualizuotos medicinos gydytojas tarsi detektyvas aiškinasi konkretaus žmogaus bendros fiziologijos sutrikimo priežastis, ligos „priešistorę“ – nuo gyvenimo būdo iki vaikystėje patirtų išgyvenimų. Jis ir pacientas tampa vieninga komanda, kurios sėkmė gydymo procese tiesiogiai priklauso nuo abipusio pasitikėjimo ir nuolatinio bendradarbiavimo. Štai kodėl individualizuota medicina tinka sąmoningam asmeniui, ne ieškančiam „stebuklingos, jį pagydysiančios tabletės“, bet pasirengusiam imtis atsakomybės už savo gyvenimą ir sveikatą.

Pažangi individualizuota medicina renkasi tausojantį gydymą, todėl pirmenybę teikia vaistiniams augalams, o ne sintetiniams vaistams. Vaistinių augalų preparatai kiekvienam pacientui gaminami individualiai pagal griežtus ir tikslius gydytojo nurodymus, siekiant pašalinti ne tik varginančius negalavimo simptomus, bet ir būtent to asmens ligos priežastis. Svarbu tai, kad vaistiniuose augaluose esantys biologiškai aktyvūs cheminiai junginiai papildo vienas kitą, todėl norimas sveikatinimo efektas gaunamas mažesnėmis veikliųjų medžiagų dozėmis, žymiai mažesnė nepageidaujamo poveikio rizika. Be to, augaluose yra įvairiausių cheminių medžiagų, todėl net ir vieno vaistinio augalo preparatas gali padėti išgydyti daug sutrikimų, o tinkamai suderinus kelis vaistinius augalus, galima pažadinti organizmo aktyvumą ir padėti jam pačiam atkurti sutrikdytą pusiausvyrą įvairiais lygmenimis.

Juk visi sutiks, kad gera sveikata yra patys tinkamiausi batai sėkmingai žengti per gyvenimą!