Michailas Filiajevas, Lana Bojeva

Alergijos psichosomatika. Vaistai ar naujasis mąstymas

Alergijos

Niežulys, sloga, paraudimas, tinimai, o kartais net pavojingi dusulio priepuoliai – alergijos simptomai, kurie gadina gyvenimą kas trečiam žmogui pasaulyje. Kasmet alergikų daugėja, o pati liga tarp gyventojų taip sparčiai plinta, kad jau galima kalbėti apie epidemiją.

Kokios alergijos priežastys? Manoma, kad ją sukelia nepalanki ekologinė situacija, bloga mityba, genetika ir šiuolaikinis gyvenimo būdas. Visa tai, sakoma mums, turi įtakos žmogaus homeostazei1, keičia žmogaus kūno mikrobiotą  ir galų gale veda prie padidėjusio jautrumo.

Kol mokslininkai aktyviai ieško efektyvių priemonių šiai ligai gydyti, gydytojai tiesiog tabletėmis slopina simptomus ir rekomenduoja pacientams esant galimybėms vengti kontakto su alergenu. Deja, visiškai išgydyti alergijos šiuolaikinė medicina negali.

PSY2.0 specialistų patirtis rodo, kad šis susirgimas yra ir psichosomatinės prigimties, o tai reiškia, kad bandymai jį paveikti psichoterapijos ir psichologijos metodais yra logiški ir pagrįsti.

Priešais jus knyga, kurioje atskleidžiama autoriaus hipotezė apie būseną, kuri diagnozuojama kaip „alergija“.

Šios knygos tikslas – didelei auditorijai atskleisti tikrąsias alergijos priežastis ir jos gydymo būdus.

Autorius

Michailas Filiajevas, Lana Bojeva

Metai

2021

Įrišimas

Minkšti viršeliai

Puslapių skaičius

208

Orginalus pavadinimas

Психосоматика аллергии. Лекарства или новое мышление

ISBN

9786099625218

⭐⭐⭐⭐⭐

OLEGAS LAPINAS

gydytojas psichiatras, psichoterapeutas

„Dar viena knyga apie greitą ir egzotišką gydymą? Gydymas regresyvia hipnoze, įtaiga, neurolingvistiniu programavimu ir jų atmaina – Filiajevo PSY2.0 – tai dar viena variacija tema „Kodėl jūs vis dar tuo nepasinaudojote“? Ne visai.

„Alergijos psichosomatika“ – knyga apie stebuklą. Gydymo stebuklą. Ir nesvarbu, kad stebuklais tiki tik vaikai. Juk kiekvienas alergiją turintis žmogus šalia gydytojo virsta vaiku, tikinčiu, kad po daugelio kančių metų kažkas ateis ir viską nuims kaip ranka.

Atsiras medikų, kurie pasakys, kad greitas gydymas – tai iliuzija, placebo efektas, laikinas pagerėjimas. Kad specialistas, nebaigęs medicinos, išvis negali būti gydytoju. Tačiau efektyvūs gydymo metodai vis dažniau atsiranda įvairių mokslų sandūroje – psichologijos ir neuromokslo, biologijos ir informatikos. Greitis ne visuomet yra blogai. Jei greitas gydymas padeda dviem trečdaliams pacientų, tai tik parodo, kad žmogaus psichikos ištekliai yra didesni nei manome.

Skaitykite ir tikėkite."

⭐⭐⭐⭐⭐

MARIJA MENDELĖ-LELIUGIENĖ

trimačio ugdymo ir neuroedukacinių metodų autorė

„Ši knyga apie naują, tiksliau išmintingai seną požiūrį į ŽMOGŲ kaip į nedalomą visumą fizinio, emocinio ir dvasinio kūno. Knygos autoriai labai gražiai, žingsnis po žingsnio, per konkrečias istorijas atskleidžia, kad Žmogus yra daugiau nei fizinis kūnas, daugiau nei emocija ar prisiminimas, daugiau nei mintys ir juolab daugiau nei bet kokia liga. Būtent toks požiūris į Žmogų Gydytojams ir Terapeutams atveria plačias galimybes daryti STEBUKLUS, t. y. palydėti Žmogų į sveikimą ir išgijimą nuo bet kokių ligų, padėti Žmogui pačiam iš savo kūno išvesti psichosomatinius skausmus per mokymąsi BŪTI ČIA IR DABAR.“

⭐⭐⭐⭐⭐

RASA JUSIONYTĖ

laidų vedėja, verslininkė

„Ši knyga ir apskritai mano kelionė po endobiogeniką padėjo išsigydyti glitimo netoleravimą. Prieš keletą metų pradėjau jausti, kad man visai netinka miltai, duona ir panašūs produktai – jų pavalgiusi jaučiuosi be galo pavargusi, liūdna, man pučia bei raižo pilvą, neapsakomai troškina... ir visa tai suvalgius vos keletą kąsnių! Ši knyga padėjo suvokti, kad mano kaip moters santykis su maistu niekada nebuvo sveikas, aš jo bijojau ir šį netoleravimą išsiugdžiau savo pasąmonėje. Maistas, kurį mačiau kaip „blogį“, išties pradėjo daryti blogus dalykus mano kūnui! Kaip džiaugiuosi pagaliau vėl galėdama valgyti neapolietišką picą! Esu vaikščiojantis įrodymas, kad šios praktikos išties veikia!“

⭐⭐⭐⭐⭐

AUŠRA KAŽEMIKAITIENĖ

šeimos gydytoja, manualinės terapijos specialistė, praktikoje taikanti klinikinės kineziologijos, fitoterapijos principus 

„Holistinę sveikatos sampratą taikau savo klinikinėje praktikoje, todėl džiaugiuosi šioje knygoje suradusi paprastai ir suprantamai aprašytą vieną iš galimų ligų atsiradimo priežasčių – emocinį komponentą, kuris vaidina ganėtinai svarbų vaidmenį vystantis ligai ir gydant pacientą iki visiško pasveikimo“.

Michailas Filiajevas, Lana Bojeva

Kita psichosomatikos pusė.
PSY2.O mąstymas

Psy 2.0

Ligos neatsiranda iš niekur nieko. Jų priežastimi tampa netikėtos, aštrios, stresinės situacijos. Po tokių įvykių kūne pradeda vykti neigiami pokyčiai: nuo gerklės uždegimo iki onkologijos.

Provokacinės psichoterapijos meistras ir psichosomatikos specialistas Michailas Filiajevas dirba su tokių netikėtų įvykių pasekmėmis. Jo priėmimuose vyksta neįprasti dalykai – žmonės atsikrato mirtinų ligų, randa pripažinimą ir meilę, visiškai keičia savo likimą.

Knyga „Kita psichosomatikos pusė. PSY2.O mąstymas“ parodys jums, kaip iš tikrųjų veikia psichosomatika, ir pakeis jūsų žinias apie ligų priežastis bei būdus jų atsikratyti. Išmoksite bendrauti su savo kūnu, savarankiškai įveikti sielos ir kūno skausmus, pašalinti įvairių negalavimų priežastis, galėsite teisingai naudoti sensacingą išgijimo mechanizmą bendrai savo gyvenimo kokybei atstatyti.

Kiekvieno skyriaus pabaigoje rasite autorinius Michailo Filiajevo pratimus, kurie niekur anksčiau nebuvo publikuoti. Būkite atsargūs, ši knyga gali sukelti revoliuciją jūsų sąmonėje ir pasukti gyvenimą 180 laipsnių!

Autorius

Michailas Filiajevas, Lana Bojeva

Metai

2021

Įrišimas

Minkšti viršeliai

Puslapių skaičius

252

Orginalus pavadinimas

Изнанка психосоматики

ISBN

9786094545177

⭐⭐⭐⭐⭐

OLEGAS LAPINAS

gydytojas psichiatras, psichoterapeutas

„Knyga, kurią jūs laikote rankose, yra ypatinga dėl trijų priežasčių. Pirmiausia, Lietuvoje nėra išleista labai daug knygų apie psichosomatiką ir psichoterapiją. Antra, „psichosomatikos guru” Michailas Filiajevas ir jo psichoterapijos metodas čia pristatytas gyvai ir iš skirtingų pozicijų: jo paties ir jo darbą stebinčios bendraautorės.Trečia, skaitytojas tarsi pats panyra į psichoterapinius seansus ir išgyvena kartu su dalyvėmis jų kūniškas kančias, kurios virsta emociniais protrūkiais ir galų gale – išgijimu.

Autoriams galima papriekaištauti dėl narcisizmo: „mes viską pagydom greitai“ ir „mes akimirksniu perprantame žmones” - visagalybė yra pirma liga, nuo kurios gydo besimokančius psichoterapeutus. Tačiau galimybė dėl hipnozės ir Vokietijos naujosios medicinos greitai identifikuoti problemą ir ją sumažinti iš tiesų egzistuoja. Gydytojo R. G. Hamerio sukurta sistema yra retas pavyzdys to, kaip sprendžiama didžiausia mokslo mįslė: kaip kūnas susijęs su siela.

Kenčiantis žmogus griebiasi bet ko, kad jam palengvėtų. Psichosomatiniai pacientai, sudarantys trečdalį visų šeimos gydytojo lankytojų, negali pasigirti, kad atranda vieną veiksmingą vaistą. Todėl kiekvienas naujas psichosomatinių ligų gydymo metodas, net jei jis ir atrodo per daug paprastas ir per daug greitas, nusipelnė didelės pagarbos ir dėmesio.

Knyga nenuvils nei profesionalų, nei paprastų skaitytojų, kuriems atsibodo girdėti „visos ligos nuo nervų” ir nežinoti, ką su tuo daryti.

Ką daryti? Skaitykite!"

⭐⭐⭐⭐⭐
  JURGITA JURKUTĖ – ŠIRVAITĖ

TV laidų vedėja, aktorė

„Skaitydama knygą daug ką sau pasižymėjau ir tuoj pat pabandžiau. Patyriau nuostabą suvokusi, jog tai, ką iki šiol vadindavau „kelione laiku”, „vizualizacija”, „pokalbiu su vidiniu vaiku” yra tam tikra „hipnozė”. Tik ne ta, kurios metu perrašai kažkam visą savo turtą, o ta, kuri turi gydantį, terapinį poveikį kūno ir psichikos vienybei. Linkiu gero skaitymo, atradimų ir nuoširdaus pokalbio su savo kūnu ir jo pojūčiais.”

⭐⭐⭐⭐⭐
 BRIGITA PAULIENĖ

Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja, klinikinė kineziologė, „Equilibrium“ metodo autorė

„Galiu tik įsivaizduoti, kokią nuostabą jaučia įžangą ir turinį perskaitę žmonės, kaip garsiai „taip negali būti!“ skamba jų mintyse, – ir aš taip jaučiausi pirmos Michailo paskaitos Lietuvoje metu prieš kelerius metus. Dabar esu liudininkė to, kad aprašomi jo metodai yra veiksmingi ir nuoširdžiai linkiu skaitytojams ne tik patikėti, kad knygoje aprašomi dalykai veikia, bet ir įsileisti bei pritaikyti šias žinias savo gyvenimo praktikose, kad patys tuo įsitikintų ir taptų sveikesnės ir džiugesnės kasdienybės liudininkais. Ovacijos! Ploju atsistojusi!“

⭐⭐⭐⭐⭐

RASA SKRABUTĖNAS

Kineziterapeutė, kineziologė, manualinės bei refleksoterapijos specialistė, klinikos „Kūno Terapija“ įkūrėja

„Psy 2.0 metodika yra tiesi ir kategoriška. Kaip ir pats Michailas Filiajevas, ypatingai įžvalgus psichologas, kiekvieną iš mūsų nurengiantis be jokio gailesčio iki visiškai nuogos esmės, kur pasiteisinimams tiesiog nelieka vietos. Pasirinkimas vienas išdviejų: pokytis ar liga? Dėl šio bekompromisiškumo (o tai reiškia - jokių pasiteisinimų) ne kartą norėjosi mesti knygą į tolimą kampą, tačiau terapinė patirtis priminė vieną labai svarbų principą - pasipriešinimas yra geriausia indikacija įgijimą. Tad mano pasirinkimas - matyti pasipriešinimą (baimę), bet rinktis drąsą. Pamatyti savo tikrą ketinimą, tikrą ilgesį, atsakomybę už save ir galiausiai SAVO būties džiaugsmą. Visi mes renkamės, tik galbūt kai kada pamirštame, jog pasirinkimo laisvė lieka visada.“

Stephen Harrod Buhner

LAIMO LIGA

Knyga Laimo liga

Pastaruosius dešimtmečius Lietuvoje stabiliai auga sergamumas erkių platinamos ligomis – tiek erkiniu encefalitu, tiek Laimo liga. Nuo pirmosios ligos galima pasiskiepyti, o nuo Laimo ligos skiepų nėra. Lietuva priklauso šios ligos židiniams Europoje – apie tai įspėjami net į Lietuvą vykstantys užsieniečiai. Laiku pastebėjus ir pradėjus gydyti pirmoje stadijoje Laimo liga yra paprastai įveikiama tradiciniais gydymo metodais. Tačiau vis dar trūksta medicininės informacijos, kaip gydyti lėtinę šios ligos stadiją ir Borrelia burgdorferi bakterijos sukeliamas gretutines ligas.

Ligoniams pasireiškia įvairūs simptomai, kurie gali būti ir silpni, ir labai sunkūs, įskaitant lengvos formos letargiją arba sunkų artritą, širdies ligas, sutrikusią psichinę būseną. Nors tyrimai infekcijai nustatyti yra labai patobulėję, vis dėlto jie dažnai būna nevisiškai patikimi, o vartojami antibiotikai ne visada veiksmingi. Nustatyta, kad antibiotikai neveikia arba infekcija atsinaujina 35 proc. atvejų. Laimo ligą sukeliančios spirochetos yra slapti patogenai. Tai reiškia, kad jos geba pasislėpti ląstelėse arba keisti jų formą taip, kad žmogaus imuninė sistema jų nerastų ir kartu slopintų antibiotikų poveikį.

Taigi, Laimo liga - tai nauja epideminė liga, kurią medicinos technologijos veikia tik iš dalies. Šios ligos koinfekcijos dažnai sukelia dar didesnius organizmo pažeidimus nei pati Laimo liga. Pasaulyje šimtai milijonų žmonių užsikrečia babezijų, bartonelių, erlichijų, anaplazmų, mikoplazmų, chlamidijų ir dėmėtosios karštinės riketsijų sukeliamomis ligomis.

Knygoje Laimo liga” pristatomas pažangus mokslinis tyrimas apie ligą, jos nustatymo būdus ir gydymą. Autorius pateikia veiksmingiausių natūralių gydymo medžiagų, kurių vartojimas kartu su antibiotikais arba be jų užkerta ligai kelią arba susirgus slopina jos sukeliamus simptomus, sąrašą.

Pirmasis knygos leidimas daugiau kaip dešimtmetį buvo tarp geriausiai JAV perkamų knygų, per šį laikotarpį į autorių kreipėsi daugiau kaip 25 000 žmonių, kurie gydymui taikė knygoje pateiktus protokolus. Knygoje pateikiama pastarojo dešimtmečio moksliniais tyrimais ir praktinėmis įžvalgomis grindžiama atnaujinta ir patikslinta informacija. Laimo liga yra reikšmingas spausdintas šaltinis apie tai, kaip Laimo ligos bakterija elgiasi patekusi į žmogaus organizmą ir kokios natūralios priemonės gali padėti išgydyti ligą. Be to, pateikiama išsamios informacijos apie chlamidijų ir riketsijų sukeltas koinfekcines ligas.

Stephen Harrod Buhner (JAV) yra daug apdovanojimų pelnęs fitoterapeutas, psichoterapeutas, knygų apie fitoterapiją autorius, Schumacher koledžo (Didžioji Britanija) mokslinis bendradarbis. Jis parašė 21 knygą, tarp jų ir „Laimo ligos gydymas” (angl. Healing Lyme).

Knygos autorius daugiau nei 30 metų skaitė paskaitas apie vaistinius augalus JAV, Kanadoje ir Europoje. Sėkmingai gydydamas Laimo liga sergančius pacientus augaliniais vaistais, jis sukūrė augalinius protokolus, kad ir daugiau gydytojų, fitoterapeutų bei pacientų galėtų taikyti jo metodiką. Šiuo metu Naujosios Meksikos valstijoje gyvenantis Stephen Buhner jau 35 metus savo patirtimi dalijasi Jungtinėse Valstijose, Kanadoje ir ES valstybėse.

Šis atnaujintas knygos leidimas - tai visapusišką tyrimą apie slaptų patogenų poveikį žmogaus organizmui pateikiantis kitų dviejų autoriaus knygų, kuriose aprašomas Laimo ligos koinfekcijų (babeziozės, bartoneliozės, mikoplazmozės, anaplazmozės ir erlichiozės) gydymas, tęsinys.

Autorius
Stephen Harrod Buhner
Metai
2018
Įrišimas
Puskietis
Puslapių skaičius
520
Orginalus pavadinimas
Healing Lyme
ISBN
xxx

⭐⭐⭐⭐⭐
 Prof. dr. Danielius Serapinas 
genetikas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Šeimos medicinos klinika

Autorius knygoje pateikia patarimų pacientams, kaip augaliniais preparatais galima sumažinti lėtinius Laimo ligos simptomus, kurie galbūt tęsėsi metų metais. Šią knygą rekomenduoju kiekvienam, nes specialistui ji suteiks žinių apie Laimo ligos fenotipinės ekspresijos variabilumą, o pacientui padės geriau suvokti ligos patogenezę bei tapti sveikesniam taikant rekomenduojamus metodus.

⭐⭐⭐⭐⭐
Živilė Stanevičiūtė
medicinos biologė

Tai pirma tokio pobūdžio knyga lietuvių kalba,  kuroje ne tik aptariami simptomai ir gydymas, bet dėmesio skiriama ir laboratorinei diagnostikai. Be standartinių tyrimų, įtariant Laimo ligą, knygoje išsamiai aptariami naujausi Laimo boreliozės labiratorinės diagnostikos niuansai, išskiriami kiekvieno jų privalumai ir trūkumai, suteikiama naudingos informacijos ne tik gydytojui, bet ir pacientui.

⭐⭐⭐⭐⭐
Audronė Marcinkutė
gydytoja infektologė

Knygoje išdėstytas naujas Laimo ligos diagnozavimo ir gydymo požiūris, išsamiai aprašomi ir interpretuojami diagnostiniai metodai. Pateikiama po-Laimo ligos sindromo samprata, simptomai ir gydymas. Knyga tiek teorine, tiek praktine ir pažintine prasme naudinga ir gydytojams, ir visuomenei, tačiau tai neturėtų būti pagrindine nuoroda, kaip gydyti ar gydytis.  Daugeliu atvejų Laimo ligos diagnostika ir gydymas suprantamas kaip teigiamų IgG ir IgM serologinių reakcijų nustatymas ir jų atsakas į ilgus ir kartotinius antibiotikų kursus. Knyga neabejotinai pasitarnaus siekiant racionaliai vartoti antibiotikus, sumažins neišgydomos ligos baimę.

Jean-Claude Lapraz, Marie-Laure de Clermont-Tonnerre,

INDIVIDUALIZUOTA MEDICINA ENDOBIOGENIKA

endobiogenika

Endobiogenika siūlo kitokį požiūrį ir į paciento sveikatą, ir į galimybes jį gydyti, pataria, kaip užkirsti kelią ligoms ir padėti žmogui, kai jis yra priverstas gydytis pripažintais cheminiais vaistais. Naujoji medicina leidžia geriau suvokti sudėtingas medicinos problemas, kylančias dėl vadinamųjų civilizacijos ligų – cholesterolio kiekio pokyčių, diabeto ir kt. Jai rūpi ir ligos aptikimo, vėžio ir egeneracinių ligų gydymo bei prevencijos, ligos atsinaujinimo ir atsparumo pačiam geriausiam gydymui, netinkamų receptų, vaistų sukeltų patologijų problemos.

Gal iš pavyzdžių atpažinsite, kad viena ar kita liga sergate ir jūs arba jūsų artimieji. Gal ši knyga padės jums rasti geriausią būdą apsiginti nuo nuolatinių negalavimų ir geriau pažinti bauginamas šiandienos ligas.

„Individualizuota medicina“ skirta ir gydytojams, ir menkai medicinos srityje išprususiems žmonėms – visiems, kurie rūpinasi savo sveikata ar yra susidūrę su kritinėmis ligomis.

Iš prancūzų kalbos  vertė Virginijus Baranauskas

Jean-Claude Lapraz (Žanas Klodas Laprazas) – bendrosios praktikos gydytojas, per keturiasdešimt darbo metų sukūręs endobiogeninės medicinos koncepciją ir ją taikantis savo praktikoje Prancūzijoje ir kitose šalyse. Jis yra Tarptautinės endobiogeninės medicinos ir integraliosios fiziologijos draugijos prezidentas.

„Individualizuota medicina“ – knyga, parašyta drauge su žurnaliste Marie-Laure de Clermont-Tonnerre (Mari Lor de Klermon-Toner), pateikia naują medicinos sampratą – į žmogų žvelgti kaip į visumą ir pacientą, ligą ir gydymą vertinti kiek kitaip.

Autorius
Jean-Claude Lapraz, Marie-Laure de Clermont-Tonnerre
Metai
2013
Įrišimas
Minkštas
Puslapių skaičius
301
Orginalus pavadinimas
La médecine personnalisée – Retrouver et garder la santé
ISBN
9786094661693

⭐⭐⭐⭐⭐
Jurgita Jurkutė-Širvaitė
televizijos laidų vedėja, aktorė

Man pasisekė. Susipažinau su individualizuota medicina ne tik teoriškai, godžiai skaitydama dr. J.-C. Laprazo irM.-L. de Clermont-Tonnerre knygą, bet ir praktiškai. Per pusantrų metų pastebėjau tris esminius dalykus. Pirma, analizuodamas jūsų kraujo tyrimus pagal specialią schemą gydytojas gali užčiuopti ligos priežastis ir skirti būtent jums tinkantį gydymo būdą. Antra, tabletės, kuri greitai nuslopintų ligos simptomus, negausite. Priešingai – turėsite kantriai ir atsakingai laikytis skirtų rekomendacijų ir vartoti fitoterapinius produktus. Kartais jie bus derinami su cheminiais vaistais, bet visai kitokiomis jų dozėmis. Ir trečia, rezultatą galėsite pajusti greičiau, jei tik labai norėsite ir sąmoningai to sieksite. Tiesą sakant, teks daug padaryti patiems. Jeigu esate tam pasiruošę, vadinasi, esate pasiruošę ir sveikti. Būtent to visiems mums ir linkiu.

⭐⭐⭐⭐⭐
Prof. dr. Leonas Valius
LSMUL KK Šeimos medicinos klinikos vadovas

"Individualizuota medicina" - labai gera klinikinės fitoterapijos krikštatėvio ir endobiogeninės medicinos kūrėjo knyga gydytojams ir kiekvienam skaitytojui. Rekomenduoju paskaityti.

⭐⭐⭐⭐⭐
Dr. Darius Kubilius
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto dėstytojas,
Vilniaus universitetinės ligoninės terminių traumų chirurgas

Jean-Claude Laprazo ir M.-L. Clermont-Tonnerre knyga - naujo vėjo medicinoje simbolis, joje suderinamas atidus dėmesys pacientui ir tobulas medicininės biologijos išmanymas, genialiai susietas su klasikine medicinine fitoterapija, o gyvensenos pokyčiai pateikiami, kaip visavertė gydymo  plano dalis.

Jane McLelland

KAIP PRIVERSTI BADAUTI VĖŽĮ... PAČIAM NEBADAUJANT

Knyga Kaip nugaleti vezi

Ar Jane McLelland (Džeinė McLeland) atsakymą į klausimą, kaip nugalėti vėžį? Ar galime priversti vėžį numirti iš bado? Džeinė, šių laiku „vėžio Šerlokas Holmsas“, išsiaiškino, kad vėžį badauti verčianti dieta, stiprūs papildai ir keletas jau pamirštų mažo toksiškumo vaistų, gydymui juos taikant vienu metu, veikia sinergiškai, be to, stiprina vienas kito poveikį vėžiui.

Pagal profesiją kineziterapeutė Džeinė, pasinaudodama medicinos žiniomis, sukūrė vėžį priverčiančią badauti formulę. Kai jai buvo diagnozuotas antrasis vėžys, pirmojo vėžio gydymo chemoterapija ir radioterapija rezultatas, ji žinojo, kad turi laiko gyventi tik kelias savaites. Nieko negalėdama prarasti daugiau, Jane sudarė unikalų vaistų kokteilį. Derinant mitybą, fizinį aktyvumą ir „off label“ vaistus, jos vėžys tiesiog „ištirpo“.

Šioje proveržį iliustruojančioje knygoje „Kaip priversti badauti vėžį ...pačiam nebadaujant“ Džeinė aprašo savo nepaprastą, širdį veriančią kelionę ir pakeliui padarytus medicininius atradimus. Jos organizmas jai tapo bandomąją jūrų kiaulyte.

Džeinei pavyko atrasti badauti veži priverčiančius vaistus ir papildus. Pasiektus rezultatus puikiai iliustruoja jos parengtas „Metro žemėlapis“, kuriame parodyta, kokius vėžio maitinimosi kelius būtina blokuoti sergant visu rūšių vėžiu ir kaip sukurti savo „kokteilį“, kuris priverstų vėžį badauti.

Deja, daug paprastų senųjų vaistų buvo pamiršta, juos keitė „vaistų lenktynėse“ dalyvaujantys naujausi patentuoti ir žaidimo taisykles keičiantys vaistai. Taigi, ar atsakymas i šį klausimą jau čia? Džeinė tiki, kad TAIP. Žingsnis po žingsnio ji pamažu dėliojo savo dėlionę, išsprendė galvosūkį ir parengė paprasta protokolą.

Šioje knygoje rasite atsakymus į opius klausimus apie papildomojo gydymo metodų taikymą sergant vėžiu. Kokius vaistus, kurių taikymo gydymui patentas baigėsi (angl. off label-drugs), ir papildus reikėtų vartoti? Ar reikėtų išbandyti ketogeninę dietą? Ar reikia badauti? Ar riebalai nepavojingi? Kiek ir kada reikėtų mankštintis?

Džeinė aiškina, kodėl kiekvienam pacientui būtinas individualizuotas požiūris ir, svarbiausia, parodo, kaip tai padaryti. Panašiai kaip filmai „Erin Brockovich" ir „Dallas Buyers Club" ši knyga – įtikinamas pasakojimas apie ryžtingą kovą su liga, neturint beveik jokiu šansų išgyventi. Jei jūs ar jūsų mylimas žmogus serga vėžiu, būtinai turite perskaityti šią knygą. Net jei jums buvo pasakyta, kad nieko daugiau padaryti negalima, Džeinė tvirtina, kad tai, greičiausia, netiesa.

Iš anglų kalbos vertė Irena Darginavičienė

Knygos autorė Jane McLelland daug metų dirbo diplomuota fizioterapijos specialiste, vėliau tapo verslininke. Ji gavo apdovanojimą už sukurtas BATHrobics tualeto priemones. Šiandien Džeinė aktyviai dalyvauja pagalbos vėžiu sergantiems ligoniams veikloje.

Jos sukurtoje Facebook paskyroje Jane McLelland Off Label Drugs For Cancer yra tūkstančiai sekėjų.

Autorius
Jane McLelland
Metai
2020
Įrišimas
Kietviršis
Puslapių skaičius
447
Orginalus pavadinimas
How to starve cancer
ISBN
9780951951736

⭐⭐⭐⭐⭐
Prof. dr. Daiva Vaitkienė
 
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Akušerijos ir ginekologijos klinikos
Onkoginekologijos centro vadovė

Jane Mclelland knyga „Kaip priversti badauti vėžį... pačiam nebadaujant“ yra unikali, paremta autorės ilgamete patirtimi bei pastangomis kokybiškai gyventi su liga. Jos istorija parodo, kiek daug mokslo žinių motyvuotas žmogus gali įgyti savarankiškai. Jane sukaupta ir susisteminta mokslinė informacija apie vėžinės ląstelės biologiją bei gausios nuorodos į originalius mokslinės literatūros šaltinius tikrai naudingi net ir daugeliui sveikatos priežiūros specialistų, susiduriančių su onkologija.

Kiekvienais metais mokslo faktų apie įvairialypę vėžio biologiją vis daugėja, tačiau kasdieninė gydytojo praktika, naudojant standartizuotus gydymo protokolus, ribojanti nepatvirtintų gydymo algoritmų naudojimą bei dideli darbo krūviai neskatina gydytojų plėsti savo akiračio. Gydytojams ši knyga parodo, kiek daug žinių apie savo ligą gali sukaupti pacientas, ką jis išgyvena ir kaip jaučiasi viso diagnostikos ir gydymo metu, kokie dideli gali būti jo lūkesčiai, viltys ir, svarbiausia, pasiryžimas. Gydytojai knygoje ras daug svarbių dalykų, kurių pacientas negali ir dažnai nespėja išsakyti konsultacijų metu. To žinojimas gali labai pagerinti gydytojo ir paciento bendravimo kokybę, susikalbėjimą ir turėti įtakos gydymo sėkmei.

Nepasakysiu nieko naujo, tvirtindama, kad gydymo sėkmė kone lygiomis dalimis priklauso tiek nuo gydymo, tiek nuo paties paciento organizmo individualumo, pasiryžimo ir noro pasveikti. Asmeninė ir uždeganti Jane patirtis turėtų įkvėpti daugelį sergančiųjų. Autorė knygoje dalinasi savo gausia sukaupta papildomojo gydymo patirtimi, savo išgyvenimais, pasiekimais ir laimėjimais. Ta sėkmė didžia dalim nulemta jos noro pasveikti, jos organizmo galimybių ir reakcijų į įvairius gydymo metodus, kurie dažnai buvo empiriniai ir tikrai ne visada turėjo tik teigiamą poveikį. Todėl Jane naudoti metodai neturėtų būti vertinami kaip savigydos algoritmai, tinkami absoliučiai visiems.

Kiekvienas organizmas yra unikalus, taip pat ir kiekvienas vėžys turi tik jam būdingus morfologinius, medžiagų apykaitos ir kitus biologinius ypatumus. Organizmo, gydymo ir vėžio sąveika taip pat nevienoda. Nors laboratorijose atrandama vis daugiau ir daugiau naujų žinių apie vėžinės ląstelės biologiją, deja, dažnai liga žmogaus organizme žygiuoja sparčiau nei teoriniai mokslo pasiekimai juda praktinio pritaikymo link. Todėl visiškai suprantamas pacientų noras, susidūrus su onkologiniu susirgimu, išbandyti viską, kas įmanoma – ypač kai tradicinių gydymo būdų galimybės išsenka. Dažnai tokiais atvejais pacientai renkasi dalyvauti klinikiniuose tyrimuose ir šiandien tai yra vienintelis oficialus reglamentuotas kelias išbandyti tuos gydymo metodus, kurių veiksmingumas konkrečios ligos gydymui nėra pilnai pagrįstas. Įstatymai, siekdami užtikrinti pacientų saugumą ir gydytojų atsakomybę, gana greižtai reglamentuoja gydytojų veiksmų galimybes ir pasirinkimus. Ir nors šiandien Lietuvoje mes neturime gydymo įstaigų, suteikiančių Jane išbandyto labai plataus požiūrio į vėžio gydymą pasirinkimo galimybių, tai neturėtų būti kliūtis pacientams ieškoti daugiau nei šiandien leidžia patvirtinti gydymo protokolai. Šiandien jau pakanka mokslinių žinių suprasti, kad ateitis priklauso individualizuotai medicinai.

Kaip gydytoja, visiems ieškantiems, bandantiems atrasti kažką naujo savo sunkiame, sudėtingame ir dažnai pavojingame kelyje, patarčiau visada tartis ir konsultuotis su gydytojais. Chaotiškai bandant visas įmanomas gydymo galimybes, labiau tikėtina atverti Pandoros skrynią, nei atsigerti iš šventojo Gralio taurės. Sergantiems ir kenčiantiems Jane savo knygoje aprašė daugybę galimybių, o aš kiekvienam linkiu su savo liga žygiuoti individualiu keliu, bet remiantis patarimais ir rekomendacijomis profesionalių „kelionės vadovų“ gydytojų, kurie jus išklausytų, suprastų ir savo žiniomis padėtų šį jūsų asmeninį kelią padaryti saugesnį ir sėkmingesnį.

Bendradarbiaukite su onkologais, kurie patys gilinasi į funkcinės medicinos, endobiogenikos, integralios fiziologijos, molekulinės biologijos, genetikos, epigenetikos paslaptis, yra atviri naujoms idėjoms ir bendradarbiauja tarpusavyje, ieškodami pačių geriausių sprendimų kiekvienam pacientui."

⭐⭐⭐⭐⭐
Rūta Sondienė
Šeimos gydytoja

Jane Mclelland knygoje aprašė savo nueitą ieškojimų bei atradimų kelią ir pateikė naują požiūrį į vėžio vystymąsi ir gydymą. Ieškodama sau pagalbos, ji kruopščiai analizavo mokslinius tyrimus, aprašė vėžinių ląstelių biologiją, susistemino gyvenimo būdo ir kai kurių visiems prieinamų mažai toksiškų vaistų (pvz.: metformino, aspirino, melatonino ir kt.) ir vaistinių augalų įtaką piktybinių navikų atsiradimui, augimui ir metastazavimui. Jos sukurtoje schemoje „Metro žemėlapis“ nurodomi vėžines ląsteles badauti priverčiantys būdai, atkreipiamas dėmesys į kiekvienos vėžinės ligos savitą vystymosi būdą ir galimas individualias priemones ją sekinti, nepakenkiant sveikoms ląstelėms. Ši knyga tiek pacientams, tiek gydytojams gali būti vienas iš atsakymų į klausimus, ką daryti, kad nesusirgtum vėžiu, kaip kartu su onkologais dalyvauti gydyme ir kaip išlaikyti pasiektą šios ligos kontrolę.

⭐⭐⭐⭐⭐
 Antanas Pempė 
Paliesiaus fizinio krūvio terapijos klinikos klinikinės veiklos vadovas

Tai įkvepianti knyga, nes joje – ne tik istorija su laiminga pabaiga, kuri pakylės ne vieną su vėžio diagnose susidūrusį žmogų, bet ir nenuginčijamais mokslo įrodymais pagrįstos teorijos, hipotezės ir netgi naujos gydymo kryptys. Holistinis požiūris į ligos gydymą, sveikos gyvensenos, fizinio krūvio derinimas su sisteminėmis chemoterapinėmis priemonėmis leidžia ti- kėtis, kad autorės nueitas gijimo kelias gali būti sėkmingai pakartotas tūkstančius kartų ir tiek pat gyvybių gali būti pratęstos iki biologiškai apibrėžtos ribos. Kaip fizinio krūvio terapijos gydytojas, noriu pasidžiaugti, kad autorė atrado ir patvirtino mankštos, ne tik kaip sveikati- nimo būdo, bet būtent kaip terapinės priemonės, gydant onkologines ligas, paskirtį. Tai ir gliukozės kiekio kraujyje reguliavimas, ir imuniteto aktyvinimas derinyje su imunoterapija, duodantis stulbinantį teigiamą antionkogeninį efektą, ir raumenų endokrininės funkcijos indukcija, išsiskiriant miokinams, stabdanti vėžio proliferaciją.

Visiškai sutinku su autore – kiekviena gydymo dalis turi būti atliekama specialistų ir profesionalų. Taip pat ir fizininio krūvio terapija turi būti parenkama individualizuotai ir taikoma kiek įmanoma kliniškai saugiai. Tik taip galime tikėtis geriausių rezultatų ir džiaugtis įveikta liga ir ilgais gyvenimo metais.

Rekomenduočiau šią knygą ne tik sergantiems onkologinėmis ligomis, bet ir kaip optimizmo ir pasitikėjimo savimi šaltinį žmonėms, besiren- kantiems sveikesnę gyvenseną, bet stokojantiems valios įgyvendinti savo ketinimus. Būkite sveiki!

⭐⭐⭐⭐⭐
 Travis Christofferson 
„Tripping over the Truth" autorius

Strategija, kurios Jane laikėsi, kad pasveiktų, yra viena svarbiausių kovoje su vėžiu. Jos istorija sužadina viltį ir parodo medikų bendruomenei naują galingą gydymo įrankį - ne pagal nustatytas indikacijas taikomų vaistų (repurposed drugs) derinius.

Jurgis Brėdikis, Danielius Serapinas

PAŽINIMO GENAS

pazinimo genas

Autoriai apžvelgia prieštaringai vertinamus paleontologų ir archeologų duomenis apie Žmogaus atsiradimą Žemėje ir jo evoliuciją. Panaudojant moderniausiais genetiniais tyrimais dabar galima iš naujo įvertinti Homo sapiens atsiradimo laiką ir vystymąsi nuo „laukinio“ iki „miestiečio“.

Atkreipiamas dėmesys į įvairius iki šiol nepaaiškinamus buvusių civilizacijų palikimus, kaip žmonių gigantų iškasenos, megalitiniai statiniai, požeminiai miestai ir kt.

Knygoje kalbama ir apie Endobiogeniką arba taip vadinamą „taikomąją psichoendokrinologiją“ - jos pradininkus pasaulyje ir atsiradimo kelią Lietuvoje. Endobiogenikos tikslas - skirti gydymą ar vaistų dozę pagal konkretaus paciento genotipą. Endobiogenikoje taikoma ir psichogenetika, kai gydytojas skiria ne tik vaistus, bet rekomenduoja keisti gyvenseną. Juk ne veltui sakoma „pakeisi savo gyveimo būdą – pakeisi savo genus“.

Jei dar prieš 20 metų žmonės gyveno „paprasčiau“ ir tiek nesigilino į save, tai šiandien mes tiesiog privalome turėti bazines žinias apie tai, kas vyksta mūsų smegenyse. Kaip mintys per hormonus veikia mūsų elgesį, sveikatą ir fizinį kūną? Kas yra stresas? Kaip ugdytis psichologinį atsparumą? Autoriai komentuoja, kaip valdyti neigiamas situacijas, pateikia kelis konkrečius pratimus ir patarimus. Aiškina, kaip formuoti pozityvų požiūrį į gyvenimą, kaip didinti savivertę, ugdyti sąmoningumą ir bendrai – kaip mažinti neigiamą streso poveikį mūsų organizmui. Labai svarbu suvokti ir priimti, jog gyvename neapibrėžtame pasaulyje, todėl kurių dalykų žinojimas iš karto gali sumažinti tą nerimo lygį, kurį jaučia šiandieninis žmogus.

Knygoje taip pat paliečiami ir žmogaus sielos bei dvasingumo klausimai - kaip sergėti dvasinį ir fizinį balansą?  Kalbama ir apie galimas ateities problemas: kaip ilgiau gyventi, išvengiant neigiamų sveikatai veiksnių bei apsaugant savo genus, kaip rasti gyvenimo tikslą ir prasmę, bei kas laukia žmonijos netolimoje ateityje...

Apie autorius:

Jurgis Brėdikis – habilituotas biomedicinos mokslų daktaras, dar vadinamas „kardiochirurgijos legenda“, diplomatas, visuomenės bei politinis veikėjas. 13 monografijų ir vadovėlių ir daugiau kaip 60 išradimų autorius. 

Danielius Serapinas – profesorius, medicinos mokslų daktaras, genetikas.

Autoriai

Jurgis Brėdikis, Danielius Serapinas

Metai

2021

Įrišimas

Kieti

Puslapių skaičius

160

Orginalus pavadinimas

Pažinimo Genas

ISBN

9789986868675

Jean-Christophe Charrié

Molio ABC

Knyga Molio ABC

Knygos tiražas šiuo metu yra pasibaigęs

„Molio ABC“ – tai gydytojo Dr. Jean-Christophe Charrié sukauptų žinių ir kolektyvinio darbo rezultatas. Gydytojas naudojo žaliąjį molį kaip terapinę priemonę humanitarinių išvykų Madagaskare metu bei La Rošelio (Prancūzija) ligoninėje. Būtent šio gydytojo gauti teigiami rezultatai gydymui naudojant žaliąjį ilito molį ir paskatino mus išversti šią knygą į lietuvių kalbą.

Molis yra plačiai naudojamas ne tik kosmetologijoje, bet ir dermatologijoje, paliatyvioje slaugoje, skiriamas žaizdų, kraujo apytakos sutrikimų ir reumatinių ligų gydymui, žarnyno ir virškinamojo trakto veiklos gerinimui.

Daugiau informacijos bei praktinių patarimų rasite knygoje.

„Molio ABC“ – tai prancūzų gydytojo Dr. Jean-Christophe Charrié parašyta mokomojo-informacinio pobūdžio knyga apie molį ir jo panaudojimo galimybes sveikatinimui ir gydymui.

Knyga skirta visų pirma gydytojams, kurie gali skirti molį kaip terapinę priemonę savo pacientams. Knyga taip pat sudomins ir kitus skaitytojus, kurie naudoja ar nori naudoti molį ir ieško informacijos apie šią natūralios kilmės medžiagą.

Autorius
Jean-Christophe Charrié
Metai
2018
Įrišimas
Kietviršis
Puslapių skaičius
236
ISBN
9786094543401

⭐⭐⭐⭐⭐
Dr. Juliana Jagminienė
 
„You&Oil" kosmetikos produktų technologė

Molis - gamtos sukurtas mineralas, savo įvairiapusėmis savybėmis randantis pritaikymą  įvairiose srityse, taip pat ir kosmetikos pramonėje. Molis turi unikalią kosmetinę arba terapinę funkciją, tai priklauso nuo molio cheminės sudėties ir koncentracijos, kuri įtakoja ne tik molio spalvą, bet ir jo gydomąsias savybes. Kosmetinis molis pasižymi didele absorbcine ir jonų mainų geba, kurios aktyvumą lemia sugebėjimas keisti savo struktūrinius jonus į išorinius elementus, pavyzdžiui, toksinus, odos paviršiuje esančius nešvarumus, riebalus, krensksmingas medžiagas. Molis atiduoda savo naudingus elementus, praturtindamas odos epidermį mineralinėmis druskomis bei mikroelementais (siliciu, fosforu, geležimi, azotu, kalciu, magniu ir kt.)

Nuo molio mineralinės sudėties bei savybių priklauso kokiais tikslais ir kaip jis tinkamas naudoti - tiesiogiai tepant ant odos ir greivinių, asmens higienai ir sveikatinimuisi, arba, kaip ingridientas, praturtinantis dermatologinę kosmetiką. Kad ir kokia natūrali medžaiga būtų molis, nepriklausomai nuo jo spalvos ir savybių, būtina žinoti, kaip jį teisingai naudoti. Džiaugiuosi, kad buvo išleista knyga, kurioje skaitytojai ras naudingų patarimų bei išsamius nurodymus, kaip tinkamai naudoti molį kosmetikoje.

Dr. Jean-Christophe Charrié, Marie-Laure de Clermont-Tonnerre

Jūsų sveikatai: natūralios priemonės ištisus metus

Knyga Jusu sveikatai

Knygos tiražas šiuo metu yra pasibaigęs

Knygoje „Jūsų sveikatai: natūralios priemonės ištisus metus. Gydytojo patarimai visai šeimai“ rasite daug praktiškų patarimų, kaip kiekvienu konkrečiu metų laiku gydyti įvairius negalavimus. Knygos tikslas – paaiškinti, kodėl mus ištinka kokia nors negalia, ir pasiūlyti visiems prieinamus savigydos būdus namuose belaukiant (jei prireiks) gydytojo pagalbos.

Knygą sudaro penki skyriai. Pirmame aiškinama, kaip funkcionuoja mūsų kūnas, kiti keturi skiriami kiekvienam metų laikui, nes esame priklausomi nuo aplinkos, taigi ir nuo metų laikų kaitos. Išsamiai aiškinama, kas gresia mūsų sveikatai ar bent jau gali gerokai sugadinti nuotaiką pavasarį, vasarą, rudenį ir žiemą, patariama, kuo ir kaip namų sąlygomis gydytis sezoninius negalavimus, spręsti per atostogas, kelionėje, pajūryje ar kalnuose kylančias problemas, kaip išsaugoti darbingumą, gerą miegą ir nuotaiką.

„Kelkitės kiek galima anksčiau ir visada tuo pačiu laiku, vaikštinėkite nuo pat ryto, žiemą gaudykite kiekvieną saulės spindulėlį, išsimiegokite, vakare nesiimkite aktyvios veiklos, nemiegokite karštai prikūrentame kambaryje, valgykite tinkamus metų laikui produktus…“ – tokių paprastų patarimų mums duodavo ir senoliai. Geri patarimai, kuriuos, nuolat skubėdami, primirštame, tačiau šiandien juos patvirtina ir naujausi mokslo pasiekimai.

Daktaras Jean-Christophe Charrié yra bendrosios praktikos gydytojas, Prancūzijos Endobiogenikos ir medicinos draugijos narys. Už straipsnius medicinos tematika apdovanotas Prancūzijos valstybine premija. Dėsto Prancūzijos gydytojams ir vaistininkams, rengia Meksiko miesto (Meksika) sveikatos apsaugos sistemos gydytojus.

Marie-Laure de Clermont-Tonnerre baigusi Paryžiaus politinių mokslų universitetą, dirba žurnaliste, rengia televizijos laidas. Yra knygos „Individualizuota medicina. Atgauti ir išsaugoti sveikatą“ („Tyto alba“, 2013 m.) bendraautorė.

Autorius
Dr. Jean-Christophe Charrié, Marie-Laure de Clermont-Tonnerre
Metai
2016
Įrišimas
Puskietis
Puslapių skaičius
292
Orginalus pavadinimas
Se soigner toute l’année au naturel
ISBN
9786094661631

⭐⭐⭐⭐⭐
Prof. dr. Nijolė Savickienė
Endobiogenikos ir integralios fiziologijos asociacijos prezidentė

Šioje puikioje knygoje, parašytoje kiekvienam skaitytojui suprantama kalba, perteikiamos kompleksinės fitoterapijos žinios.  Atsižvelgdama į individualius žmonių skirtumus ir nuolat kintantį vientisumą, nuo kurio priklauso mūsų sveikatos būklė keičiantis metų laikams. Tai nėra akademinė knyga, joje nerasite išsamaus vaistinių augalų aprašymo ar įrodymais pagrįstų tyrimų, tačiau, jei ieškote naudingų patarimų, kaip išvengti dažnų negalavimų ar net juos įveikti natūraliomis priemonėmis ir pagerinti savo savijautą, ši knyga būtent Jums.

⭐⭐⭐⭐⭐
Dr. Darius Kubilius
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto dėstytojas,
Vilniaus universitetinės ligoninės terminių traumų chirurgas

Šis leidinys skirtas mums visiems, nes mes visi naudodamiesi patirtimi, kurią įgijome patys ar kurią mums perteikė mamos ir močiutės, dalijamės patarimais ir padedame sveikti savo artimiesiems. Gydytojas šią patirtį susitemino ir sudėjo į knygą! Rekomenduoju šią knygą perskaityti ir gydytojams, kad susigrąžintų tikėjimą organizmo gebėjimu pasveikti ir sumažintų perteklinį cheminių vaistų ir operacijų krūvį sau, savo artimiesiems ir pacientams.

Siekdami rodyti jums aktualų turinį, naudojame slapukus (angl. cookies). Prieš tęsdami naršymą, susipažinkite su privatumo politika, slapukų naudojimu ir su juo susijusiu asmens duomenų tvarkymu. Privatumo politika

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close