Endobiogenikos institutas -
ateitį kuriančios žinios

Endobiogenikos institutas – mokslo ir mokymų institucija, vystanti endobiogeniką Lietuvoje, vieną iš papildomos alternatyvios sveikatos priežiūros metodų, užtikrina endobiogenikos specialistų kompetencijų ir žinių plėtrą. Institutas nuolat kontroliuoja savo veiklos kokybę ir mokymų turinį, kuris atnaujinamas atsižvelgiant į naujausius tyrimus, tendencijas, medicinos mokslo ir endobiogenikos laimėjimus.

Institute ir institutui dirbanti komanda -

savo srities profesionalai, išmanantys teoriją ir turintys darbo su pacientais patirtį. Siekiame kokybės visose instituto veiklose nuo mokymų iki knygų leidybos ir konferencijų organizavimo. Tikime, kad tik maksimaliai orientuodamiesi į kokybę, galime pasiekti geriausią įmanomą rezultatą, jog specialistai, studijuojantys endobiogeniką, galėtų sėkmingai taikyti žinias praktikoje. Todėl nuo pat pirmųjų mokymų teorines žinias deriname su praktiniais įgūdžiais, daug dėmesio skiriame atvejų analizei, dalyviai skatinami įgytas žinias taikyti praktikoje, suteikiame jiems visus įrankius (funkcijų biologijos indeksus apskaičiuojanti programa, pacientų valdymo programa, kad nuo pat pirmų dienų žinotų, kaip dirbti teisingai, kad gebėtų ne tik konsultuoti, bet ir laikytis teisės aktų reikalavimų).

Tęstinumas

yra dar viena vertybė, kuria Endobiogenikos institutas vadovaujasi savo veikloje. Ji ne mažiau svarbi, nes siekdami išugdyti profesionalus, turime užtikrinti tęstinį mokymą, suteiktų žinių taikymą, kvalifikacijos kėlimą. Visa tai reikalinga pacientui, kurio didžiausias lūkestis – kompetentinga pagalba.

Veiklą grindžiame vertybėmis, kompetencijomis ir žiniomis, taip užtikrindami mokymų ir vykdomų projektų turinio kokybę, profesionalų požiūrį į mokymo procesą bei tęstinumą.

Mūsų tikslai –

vystyti papildomąją alternatyviąją sveikatos priežiūrą (PASP) Lietuvoje, ruošti PASP endobiogenikos specialistus, kelti specialistų kompetenciją, organizuojant tarptautines konferencijas PASP, sveikatos priežiūros specialistams bei visuomenei.

Endobiogenika
Lietuvoje

2013

Endobiogenikos institutas Lietuvoje veiklą pradėjo 2013 metais, kaip Endobiogeninės medicinos draugija. 2014 m. išleidome pirmąją knygą, skirtą tiek specialistams, tiek plačiajai visuomenei – J .C. Laprazo ir M. L. de Clermont-Tonnerre knygą „Individualizuota medicina. Endobiogenika“. Knygos pasirodymas sulaukė didelio susidomėjimo sveikatos specialistų tarpe ir buvo paskata pradėti endobiogenikos mokymus Lietuvoje. Tuometinės draugijos iniciatyva lektoriai iš JAV, Meksikos, Prancūzijos, Vokietijos ir Belgijos pradėjo dalintis praktinėmis ir teorinėmis endobiogenikos žiniomis su Lietuvos medikais. Mūsų iniciatyva Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) atsirado pirmieji endobiogenikos mokymų moduliai, medicinos studentams ėmė dėstyti Dr. Kamyar Hedayat – Jungtinių Amerikos Valstijų Endobiogenikos ir integruotosios medicinos draugijos prezidentas. Praktinius įgūdžius pirmieji Lietuvoje endobiogenikos specialistai lavino su endobiogenikos specialistais iš Prancūzijos, Belgijos ir Meksikos. Juose suteiktos praktinės žinios, kurios reikalingos, vertinant paciento būklę ir skiriant jam vaistinių augalų mikstūras.

2019

2019 m. Endobiogenikos institutas Lietuvoje vykdė mokymų ciklą – visus metus trukusią 5 modulių mokymų programą su lektoriumi Dr. Charbel Abi Chahine iš Belgijos. Iki 2022 m. endobiogenikos mokymų programą yra baigę virš 50 specialistų iš Lietuvos bei užsienio. Didelė jų dalis sėkmingai taiko endobiogenikos metodus savo darbe.

Pirmieji ambasadoriai

Endobiogenikos raidai Lietuvoje svarbų vaidmenį atliko pirmieji endobiogenikos ambasadoriai – LSMU profesorius, habilituotas daktaras, infektologas, vienas iš erkinio encefalito ir ŽIV diagnostikos ir gydymo pradininkų Lietuvoje Alvydas Laiškonis, Endobiogenikos ir integralios fiziologijos asociacijos prezidentė, LSMU farmakognozijos katedros profesorė, biomedicinos mokslų daktarė, Lietuvos Vaistininkų sąjungos valdybos narė, LSMU Farmacijos fakulteto tarybos narė, Lietuvos respublikos Sveikatos apsaugos ministerijos ligų, vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisijos narė Nijolė Savickienė, bei tuometinė instituto steigėja, frankofonijos puoselėtoja, knygnešio Juozo Masiulio anūkė ir istorinio J. Masiulio knygyno paveldėtoja, vertėja Karolina Nendrė Masiulytė-Paliulienė. Jų dėka endobiogenika šiandien yra plačiai žinoma ir pripažįstama specialistų tarpe.

Mūsų partneriai